×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 14 Października 2019 roku.

MZK na 60-lecie istnienia wydało monografię


Dodane: 2019-07-08

Miejskie Zakłady Komunikacyjne z okazji 60-lecia swego istnienia wydały okolicznościową monografię. W dniu 1 lipca 1959 wyjechały na ulice Chojnic pierwsze autobusy.

Wydawnictwo przedstawił na dzisiejszej (8.07) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński. Ukazało się dzięki wsparciu sponsorów, z którymi na co dzień współpracuje miejska spółka komunalna. Można w nim znaleźć w nim m.in. takie informacje, jak to, że czynnie wsparł inicjatywę miejskich radnych z 1959 ówczesny Marszałek Sejmu Czesław Wycech, do niedawna patron jednej z chojnickich ulic. Dzięki niemu Minister Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska dał zgodę i zdecydował o przekazanie dwóch autobusów marki Star z MZK Inowrocław do Chojnic. Jest też wzmianka o tym, że pomysłodawcą przeprowadzki bazy MZK z ul. Dworcowej na ul. Angowicką był radny RM w latach 1994 - 1998 Jacek Studziński. Monografia została wydana w nakładzie 300 egzemplarzy. Aktualnie można się w nią zaopatrzyć (jest bezpłatna) w siedzibie MZK, ale warto ją udostępnić np. w kiosku Mieczysława Blocha na Starym Rynku w Chojnicach.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.