×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 14 Października 2019 roku.

Wiceburmistrz przeprasza za brak informacji o przyjeździe Transcassubi


Dodane: 2019-07-09

Podczas wczorajszej (8.07) konferencji prasowej w UM wiceburmistrz Adam Kopczyński przepraszał lokalne media za nie przekazanie im informacji o przyspieszeniu o 22 minuty przyjazdu na chojnicką stację specjalnego pociągu Transcassubia. Przywiózł on uczestników XXI Światowego Zjazdu Kaszubów.

Okazało się, że ta informacja była znana władzom miasta dwa dni przed terminem Zjazdu, czyli w czwartek 4 lipca. Mimo to nie została dokonana aktualizacja informacji na stronie Urzędu Miejskiego (wykonany dziś screen tej strony jest miniaturką video artykułu), ani nie rozesłano tej informacji drogą elektroniczną lub SMS-em do chojnickich redakcji. To było powodem, że część z nich nie zrelacjonowała tej części imprezy, która obejmowała także powitanie Kaszubów na peronie przez burmistrza Arseniusza Finstera. Dla porównania Miasto Brusy informację z prawidłowym czasem odjazdu pociągu do Chojnic umieściły na swej stronie 1 lipca.

Wiceburmistrz ponadto przekazał informację o frekwencji imprez, które w ostatnich dniach odbywały się w parku 1000-lecia. Koncert zespołu LemON miało obejrzeć 8 tys. mieszkańców, Krzysztofa Cugowskiego 10 tys. chojniczan (Dni Chojnic). Najwyższa frekwencja podczas sobotniego (6.07) Zjazdu Kaszubów wyniosła 7 tysięcy, a w czasie wieczornego koncertu zespołu Bubliczki 3 tys. osób.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.