×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 14 Października 2019 roku.

Na promocji tomiku poezji ks. J.Behrendta śpiewano hymn Kosznajderii


Dodane: 2019-07-10

Wczoraj (9.07) w Czytelni MBP odbyła się promocja już siódmego wydawnictwa LGD Sandry Brdy dotycząca Kosznajderii. Jest to tomik poezji ks. Jana Behrendta pt. „Marzenia dzieciństwa”.

Jego twórcę przedstawili prezes LGD Sandry Brdy Grażyna Wera - Malatyńska oraz Jerzy Szwankowski, autor przedmowy. Niestety, z powodu choroby nie mógł być obecny tłumacz wierszy Wiesław Trzeciakowski. Podczas promocji wierszy urodzonego w 1850 roku w kosznajderskiej rodzinie mieszkańca Ogorzelin zebrani odśpiewali hymn Kosznajderii do słów imiennika autora wierszy: "Kosznajderio, witam cię, drogami ojczyzno. Kraju, gdzie rodziłem się, gdzie ojców siedlisko." Nie zabrakło także recytowania wierszy przez zebranych na promocji. Byli to m.in. znany recytator Kazimierz Rink z Tucholi czy redaktor Maria Eichler. Jerzy Erdman z Chojnice TV oraz Maria Eichler dopytywali prezes Grażynę Werę - Malatyńską, czy są szanse na powstanie w stolicy Kosznajderii Ostrowitem izby historycznej czy muzeum; oraz o umieszczenie w programie nauczania historii rozdziału o Kosznajderii. Panią prezes w odpowiedzi wspomogła działaczka lokalnego stowarzyszenia z Ostrowitego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.