×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Przemysław Zientkowski zidentyfikował Świętych w Bazylice Mniejszej


Dodane: 2019-07-15

W niedzielne (14.07) przedpołudnie w podziemiach kościoła gimnazjalnego odbyła się promocja albumu, w którym znalazły się opisy i zdjęcia wszystkich figur i postaci na obrazach i freskach, które są Świętymi i znajdują się wewnątrz Bazyliki Mniejszej.

Realizacji tego iście benedyktyńskiego zadania podjął się Przemysław Zientkowski z Urzędu Miejskiego, ongiś ministrant w Farze. Wspierali go w tym i inni b.ministranci. Jednym z nich był obecny na promocji radny Bogdan Kuffel. Przybył także burmistrz Arseniusz Finster, który przy okazji pogratulował ks. proboszczowi Jackowi Dawidowskiemu jubileuszu 20-lecia pełnienia swej funkcji. Całość promocji poprowadził Grzegorz Szlanga.

Zdjęcia do albumu „Święci Chojnickiej Bazyliki” wykonali Zbigniew Buława oraz Wojciech Wójcik. Niektóre zdjęcia powstały z drona. Część nakładu zakupił Urząd Miejski. Książka stanowi „cegiełkę”, z której dochód przeznaczony jest na opracowanie dokumentacji technicznej i uzgodnień z konserwatorem zabytków, docelowo na remont i konserwację wnętrza Bazyliki Mniejszej. Album jest w cenie 50 złotych.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.