×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

ZGM nie będzie inwestorem na targowisku przy Młodzieżowej


Dodane: 2019-07-28

Jednak ZGM Sp. z o.o. nie będzie inwestorem zadaszenia na targowisku przy ul. Młodzieżowej. Zostanie im Urząd Miejski, ale ... za pieniądze pozyskane z ZGM.

Poinformował o tym radnych podczas wspólnego posiedzenia komisji RM z piątku 26.07 burmistrz Arseniusz Finster. Jak już wcześniej pisaliśmy, koncepcja, by inwestorem był ZGM powstała w celu uniknięcia płacenia podatku VAT przez UM. Prezes ZGM Zbigniew Odya poinformował burmistrza, że ta koncepcja jest nieopłacalna dla Spółki, gdyż po opłaceniu corocznej amortyzacji i po odjęciu kosztów prowadzenia targowiska z pozyskanych wpływów pozostałoby do 50 tys. złotych. W związku z tym, że z nowych analiz prawnych wynika, że jednak UM będzie mógł odliczyć część VAT-u na wspomnianej inwestycji, burmistrz postanowił "wyjąć" z ZGM 3,5 mln zł, które były zarezerwowane na budowę siedziby przy pl. Piastowskim; oraz nakazać spółce sprzedaż tej nieruchomości, na której miała być budowa. Drugą nieruchomością wystawioną na sprzedaż będzie lokal użytkowy po księgarni przy ul. Kościuszki. Zaznaczył, że w budżecie 2019 nie ma pieniędzy na inwestycję w targowisko, dlatego gdy z przetargu najtańsza oferta przekroczy wartość 5 mln zł netto, to wówczas decyzja o uruchomieniu inwestycji będzie po stronie Rady Miejskiej.

Miniaturka video, to zdjęcie projektowanego zadaszenia z jej prezentacji w UM w maju 2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.