×
Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudnia 2019 roku.

Tylko 30% chętnych ma miejsce w chojnickiej Bursie


Dodane: 2019-08-02

Ponad 3 chętnych uczniów z chojnickich szkół średnich przypadało na 1 wolne miejsce w Bursie Powiatowej przy ul. Świętopełka. To efekt podwójnego naboru do klas pierwszych - absolwentów VIII klas SP i III klas Gimnazjum.

Poinformował o tym na wtorkowej (30.07) konferencji prasowej Starosta Chojnicki Marek Szczepański. Nie widzi sensu w ewentualnej rozbudowie obiektu czy budowie filii, gdyż tylko w 2019 jest zwiększona ilość chętnych, a poza tym jest niż demograficzny. Poza tym jest zdania, że dzięki programowi 500+ rodzinom jest łatwiej podjąć decyzję o wynajmowaniu pokoju dla swej pociechy.

Starosta jest zadowolony z wyników tegorocznych egzaminów maturalnych, gdyż prawie 75% przystępujących do nich zdało go. Najlepiej wypadło pod tym względem II LO, gdzie tylko jeden absolwent nie zaliczył matury.

Został zakończony I etap naboru do chojnickich szkół ponadpodstawowych. W klasach I na podbudowie klas III Gimnazjum pozostało 78 wolnych miejsc; w oddziałach po VIII klasie SP jest jeszcze 114 miejsc.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.