×
Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudnia 2019 roku.

Mieczysław Nowicki i Brathanki gwiazdami Dni Powiatu Chojnickiego


Dodane: 2019-08-08

W dniach 23 - 25.08.2019 odbędą się Dni Powiatu Chojnickiego. Jego gwiazdami będą Mieczysław Nowicki, wybitny kolarz, oraz zespół Brathanki. Najważniejsze imprezy odbędą się ponownie w Parku 1000-lecia.

Piątek 23.08 będzie stał pod znakiem sportu. Na boisku Modrak odbędzie się cykl turniejów pn. "Chojniczanka z Powiatem".

W sobotę 24.08 zaplanowano przeprowadzenie Rajdu Kaszubskiej Marszruty, która do tej pory odbywała się na początku września. Jego gwiazdą będzie Mieczysław Nowicki (na miniaturce video kartka pocztowa z jego wizerunkiem wydana z okazji zdobycia przez niego brązowego medalu w szosowym wyścigu indywidualnym w Montrealu w 1976 roku). Start Rajdu na Starym Rynku o g.10. Następnie jego uczestnicy pojadą ścieżką rowerową w stronę Brus, gdzie za Kłodawką skręcą w stronę Funki. Stamtąd wrócą do Chojnic na metę, która będzie w Parku 1000-lecia. Tam od g.13 do 19 takie atrakcje, jak potyczki samorządowe, biegi (może także tyłem?), występy. Kolejne dwa punkty są pożyczone z Turnieju Rycerskiego. W parku o 19 koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Liarman. Natomiast inscenizacja oblężenia Chojnic jednak nadal w Fosie Miejskiej. Po niej należy wrócić do Parku 1000-lecia, gdyż wtedy będzie koncert zespołu Brathanki.

W niedzielę 25.08 Pomorski Dzień Aktywnego Seniora rozpocznie się o g.12 Mszą Św. w Bazylice Mniejszej. Następnie na Starym Rynku imprezy dla seniorów.

Nagranie z konferencji prasowej Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego z 30.07.2019. Pełny program Dni Powiatu Chojnickiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.