Żywicka - W Studium za os.Bursztynowym znika zieleń

Dodane: 2019-08-19

Dziś (19.08) na wspólnym posiedzeniu spotkali się radni z komisji Komunalnej, Ochrony Środowiska i szefowie zarządów osiedli.

W I części relacji zamieszczamy fragmenty dyskusji nad materiałem sesyjnym. Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 26.08.2019.

Kazimierza Jaruszewskiego intrygowało, czy nie należałoby doprecyzować zapisy regulaminu przyznawania nagród Burmistrza Miasta Chojnice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uważa, że w projekcie powinien znaleźć się zapis, że dotyczy także osób spoza Chojnic, a działających w Chojnicach. Kornelia Żywicka (SMO os. Hallera, Bursztynowe, Igły) jest zmartwiona, że w projektach planów miejscowych i zmian w Studium Zagospodarowania Przestrzennego znika zieleń, która przeznaczana jest na tereny przemysłowe. Jej zdaniem teren pomiędzy Osiedlem Bursztynowym, a Osiedlem Igły staje się w Studium dzielnicą przemysłową. Natomiast Przewodniczący RM Antoni Szlanga poinformował obecnych, że na najbliższej sesji RM zostanie zaprzysiężona nowa radna Alicja Kreft (PChS), która zastąpi Mariusza Brunkę.

Tagi: