×
Dzisiaj jest Piątek, 21 Lutego 2020 roku.

Sejmik nie zmienił uchwały ws. nielegalnych śmieci w ZZO N.Dwór


Dodane: 2019-08-20

Wbrew zapowiedzi przedstawionej przez radnego wojewódzkiego Leszka Bonnę na konferencji prasowej u Wójta Zbigniewa Szczepańskiego, Sejmik nie zmienił na sesji z 29.07.2019 swej uchwały dotyczącej lokalizacji w ZZO Nowy Dwór zatrzymanych nielegalnych transportów odpadów.

Konferencja miała miejsce 18.07.2019. Wówczas Leszek Bonna stwierdził: "Udało nam się go (Józefa Sarnowskiego, członka Zarządu Województwa Pomorskiego) przekonać, że ZZO w Nowym Dworze nie jest dobrą lokalizacją. Drugie wskazane miejsce, czyli powiat tczewski, pozostaje bez zmian. (...) Leszek Bonna wynikiem głosowania się nie martwi.  - Zasiadam w tej części sejmiku, która ma większość." Cytaty z artykułu "Śmieci z dzikich transportów ominą jednak Nowy Dwór" na portalu chojnice24.pl z 18.07.2019.

Rzeczywistość sesyjna okazała się inna. Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt na początku obrad zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad nowelizacji uchwały ws. aktualizacji planu gospodarki odpadami. Uzasadnienia nie było. Głos zabrał w tym punkcie radny Leszek Bonna: "Mam pytanie do Zarządu Województwa i Marszałka. Jaki teraz będzie harmonogram prac nad aktualizacją planu w zakresie miejsc magazynowania zatrzymanych transportów z odpadami? Kiedy będzie uzyskany społeczny konsensus wszystkich samorządów województwa pomorskiego?".

Odpowiedział jemu Józef Sarnowski: "Postaramy się, żeby najpóźniej w październiku - listopadzie był projekt uchwały. Prędzej nie, gdyż musimy zebrać konwent starostów, omówić, być może dwa razy odbędzie się konwent starostów.

Głosowanie ws. zmiany porządku obrad było jednomyślne.

W artykule wykorzystano fragmenty transmisji obrad sesji z 29.07.2019 realizowanego przez Sejmik Województwa Pomorskiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.