×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Komisja RM pyta wnioskodawcę powołania Rady Seniorów


Dodane: 2019-08-28

Na dzisiejszym (28.08) posiedzeniu członkowie Komisji Skarg i Wniosków rozpoczęli rozpatrywanie skargi na burmistrza i wniosku ws. powołania Chojnickiej Rady Seniorów.

Trwające ok. 5 minut obrady poprowadził przewodniczący komisji Sebastian Matthes. Poinformował radnych, że grupa osób w dniu 6.08.2019 złożyła skargę na Burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera. Debaty nad tym pismem nie było, gdyż nie ma ono jeszcze opinii prawnej przygotowanej przez ratusz.

Kolejny temat posiedzenia, to zapoznanie się z wnioskiem w sprawie powołania Chojnickiej Rady Seniorów. Oprócz prośby do UM o przygotowanie opinii prawnej, komisja jednogłośnie podjęła wniosek, by skierować do autora pismo o wykazanie uprawnienia do inicjatywy uchwałodawczej. Prawo daje je radnym oraz zainteresowanym organizacjom zrzeszającym seniorów.

Marcin Wałdoch na swym blogu o korespondencji z UM Chojnice ws. powołania Chojnickiej Rady Seniorów.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.