×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Rada Powiatu po raz drugi apeluje ws. finansów szpitala


Dodane: 2019-09-02

Na czwartkowej (29.08) sesji radni z Rady Powiatu Chojnickiego po raz drugi w 2019 roku przegłosowali apel "o podjęcie działań zmierzających do poprawy sytuacji finansowej szpitali powiatowych w Polsce."

Trafi on do Premiera, Ministra Zdrowia, Wojewody Pomorskiego i NFZ. W uzasadnieniu napisano m.in.: "RP Chojnickiego apeluje o wypłatę nadlimitów, zwiększenie wyceny świadczeń na rok 2019 przy jednoczesnym wzroście wartości ryczałtu, a także przekazanie środków na ustawowy wzrost wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych, a nie tylko wybranych." (link do biuletynu sesyjnego).

W dyskusji głos zabrali m.in. radni opozycji Mirosława Dalecka (ws. dotychczasowych programów naprawczych chojnickiego szpitala) oraz Wojciech Rolbiecki (czy musimy występować w imieniu wszystkich szpitali powiatowych?).

Po zaakceptowaniu wniosku o przerwanie dyskusji, jednogłośnie przyjęto wspomniany apel.

W artykule wykorzystano fragment zapisu transmisji VIII sesji zrealizowanej na zlecenie Starostwa Powiatowego. Obejmuje całość dyskusji nad apelem.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.