×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

38 drzew przy drodze do Lichnów jest zagrożonych wycinką


Dodane: 2019-09-05

Na biurku Starosty Marka Szczepańskiego leży wniosek ws. wydania zgody na usunięcie 38 drzew, które wg. projektanta kolidują w realizacji poszerzenia drogi z Chojnic do Lichnów o 1 metr.

Sprawa wyszła na jaw, gdy Jerzy Erdman z Chojnice TV poprosił o wyjaśnienie, czy omawiana właśnie przez Starostę nowa inwestycja drogowa nie spowoduje konieczności usunięcia niektórych drzew. Okazało się właśnie wtedy, że jest w trakcie rozpatrywania stosowny wniosek. Zafrasowany Marek Szczepański stwierdził, że wg niego proponowana liczba jest zbyt wysoka, gdyż obejmuje także drzewa stojące poza pasem drogowym. Zapewnił, że wyda zgodę tylko na absolutnie konieczną wycinkę. Wspomniana inwestycja otrzymała dofinansowanie rządowe w wysokości 50%. Kosztorys inwestorski opiewa na 2,5 mln zł. Za tę kwotę droga zostanie poszerzona do 6 metrów i otrzyma nowy dywanik asfaltowy.

Drugą drogową inwestycją, która w 2019 otrzymała dotację z budżetu państwa, to droga powiatowa z Chojnic do Ogorzelin. Także zostanie poszerzona do 6 m. Jej remont ma zakończyć się do 2021 roku. Dotacja wynosi 14,5 mln zł.

Nagranie z konferencji prasowej z 3.09.2019.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.