×
Dzisiaj jest Środa, 03 Czerwca 2020 roku.

Debatowali nad skargą, która nie trafiła do Komisji ... Skarg


Dodane: 2019-09-05

Na ostatniej (29.08.2019) sesji Rady Powiatu Chojnickiego prawie 15 minut debatowano nad skargą na Starostę Chojnickiego Marka Szczepańskiego, która ... nie wpłynęła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Temat wywołała jej przewodnicząca Mirosława Dalecka. Podczas przedstawiania sprawozdania z działania Komisji w okresie międzysesyjnym wyraziła swe oburzenie, że na forum specjalnej Komisji do dnia sesji nie wpłynęła pod obrady skarga na bezczynność Starosty. Została złożona w Starostwie 8.08.2019, a wg radnej Daleckiej powinna w ciągu 14 dni dotrzeć do "jej" komisji. Z wyjaśnień przedstawianych przez Starostę Marka Szczepańskiego, jak i prawnika Starostwa Powiatowego, wynika że jest to sprawa pracownicza na linii pracobiorca - pracodawca. Tego typu sprawami nie powinna zajmować się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

W artykule całość dyskusji, która była kontynuowana w punkcie "wolne wnioski, zapytania". Wykorzystaliśmy w nim fragment zapisu transmisji z sesji realizowanej na zlecenie Starostwa Powiatowego. Miniaturka video, to zdjęcie wykonane przez Chojnice TV na ostatniej w minionej kadencji sesji RP.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.