×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Ostatni autobus z Chojnic do Konarzyn wyjeżdża o 14.45


Dodane: 2019-09-05

Uczniowie powiatowych szkół ponadpodstawowych mieszkający w Konarzynach mają problem z powrotem z Chojnic, gdyż ostatni autobus wyjeżdża o 14.45.

Poinformował o tym na swej wtorkowej (3.09) konferencji prasowej Starosta Marek Szczepański przy okazji referowania spraw dotyczących naboru na nowy rok szkolny. Najpóźniej lekcje kończą się w ZS  nr 2 przy ul. Angowickiej - o 15.45. Raz w tygodniu dwie grupy uczniów w Technikum nr 1 przy ul. Kościerskiej kończą zajęcia o 16.30. Tymczasem ostatni kurs autobusu z Chojnic do Konarzyn jest o godzinie 14.45. Po tej informacji padło pytanie, czy powiat skorzystał z rządowego programu wsparcia przewozów pasażerskich. "- Nie, bo nie było zainteresowania ze strony gmin, a poza tym rząd daje tylko 1 zł do 1 km. Ale będziemy rozmawiać z przewoźnikiem, by zmienił godzinę odjazdu.

W chwili obecnej jest wolnych w klasach I 106 miejsc dla absolwentów SP i 86 dla absolwentów Gimnazjum. 5653 uczniów będzie uczyć 595 nauczycieli, z których 47 w poprzednim roku szkolnym pracowało w szkołach miejskich i gminnych.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.