×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 11 Listopada 2019 roku.

W 2020 roku będzie waloryzacja stawek lokalnych podatków


Dodane: 2019-09-11

Po 7 latach zamrożenia stawek lokalnych podatków nastąpi ich waloryzacja. Zapowiedział to burmistrz Arseniusz Finster na poniedziałkowej (9.09) konferencji prasowej.

Zatwierdzenie propozycji ma nastąpić na listopadowej lub grudniowej sesji Rady Miasta. Dzięki niej wpływy z nich, które wynoszą ok. 11 mln zł rocznie, mają być większe o ok. 1,2 mln zł. W trakcie prezentacji założeń propozycji nowych stawek burmistrz porównywał je z obowiązującymi w Szczecinku, Tczewie, Kwidzynie, Malborku, Bytowie, Świeciu, Kościerzynie i Kartuzach. Oto niektóre propozycje nowych stawek podatków od nieruchomości: budynki mieszkalne - 0,69 zł za 1 m2 pow. użytkowej (jest 0,53); budynki, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza - 21,90 (19,70); od gruntów, na których jest prowadzona działalność gospodarcza - 0,81 (0,71) za 1 m2.

Zmieniona ma być też uchwała o podatku od środków transportowych. Będą w niej faworyzowane pojazdy z silnikiem spełniającym normę EURO 6, o napędzie hybrydowym i elektrycznym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.