×
Dzisiaj jest Środa, 01 Kwietnia 2020 roku.

Chojnice wysłały delegację na święto Korsunia Szewczenkowskiego


Dodane: 2019-09-17

Wiceburmistrz Adam Kopczyński szefował chojnickiej delegacji, która w miniony weekend (13-15.09) gościła w partnerskim mieście na Ukrainie - Korsuniu Szewczenkowskim. Okazją było Święto Miasta.

W skład delegacji weszli także radni: Agnieszka Lewińska, Renata Dąbrowska i Bogdan Marcinowski. Trzonem delegacji była 22-osobowa grupa tancerzy i opiekunów z Akademii Tańca "Piętro Wyżej". W trakcie wizyty doszło do spotkania z władzami Korsunia, a także z Honorowym Obywatelem Chojnic Michaiłem Wołkowem. Koszt podróży delegacji wyniósł 18 tys. złotych, natomiast koszt pobytu tradycyjnie poniósł gospodarz.

Jak można znaleźć na stronie korsuńskiego merostwa, podczas Święta m.in. obchodzono 30 rocznicę partnerstwa z niemieckim miastem Gifhorn; wręczano nagrody dla nowożeńców i ogłoszono o nagrodach dla noworodków w tym dniu; uhonorowano członków rodzin ofiar walk w Donbasie; wręczono tytuł Honorowego Obywatela Korsunia Szewczenkowskiego; przyznano dyplomy mieszkańcom miasta; świętowano rozstrzygnięcie konkursu na poprawę miasta.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.