×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

O lipach przy ul. Towarowej na plenerowej konferencji prasowej ratusza


Dodane: 2019-09-24

Wczorajsza (23.09) konferencja prasowa UM Chojnice odbyła się w nietypowym miejscu - przy ul. Towarowej. Głównym celem było wyjaśnienie nieporozumień wokół wycinki kilku lip przy ul. Towarowej, które kolidowały z budową nowego odcinka ul. Subisława.

Zaproszono na nią grupę działaczy ze Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu oraz chojnickich pszczelarzy. Burmistrz Arseniusz Finster (na miniaturce video) przedstawił zdjęcia ściętych drzew, które w środku miały tzw. komin. W dyskusji z ekologami był wspierany przez dyrektora Jacka Domozycha z Wydziału Inwestycyjnego oraz Miejskiego Ogrodnika Waldemara Spichalskiego. Ostatecznie uzgodniono, że zostanie poproszony o analizę dendrologiczną lip odpowiedni fachowiec, którego kandydaturę zatwierdzą działacze Stowarzyszenia. Po jej otrzymaniu będzie podjęta decyzja, co do losów drzew i przebiegu ścieżki rowerowej przy ul. Towarowej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.