×
Dzisiaj jest Piątek, 21 Lutego 2020 roku.

Wojewoda Pomorski przekazał vouchery na inwestycje drogowe


Dodane: 2019-10-09

Wczoraj (8.10) Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich w gmachu chojnickiego Starostwa Powiatowego tzw. vouchery dla szefów samorządów gminnych i miejskich na realizację inwestycji drogowych w 2020 roku.

Informacje o tej uroczystości i zakresie powiatowych inwestycji poinformował tego samego dnia na konferencji prasowej Starosta Marek Szczepański. Przebudowana zostanie droga na odcinku 8 km na trasie Chojnice-Ogorzeliny. Planowany koszt tego zadania, to 28 841 402 zł, a dofinansowanie wyniesie 14 420 701 zł. Jest to zadanie wieloletnie zaplanowane do 2021.  Drugie zadanie to przebudowa drogi Chojnaty – Lichnowy. Długość odcinka to prawie 2 km, a planowany koszt zadania ma wynieść 2 498 740 zł. Dofinansowanie w ramach funduszu wynosi 50 procent. Swój udział w finansowaniu tychże inwestycji zadeklarował wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Chojnice TV zapytał Starostę, czy tak jak było w przypadku Starostwa Człuchowskiego, nie przyjmie dotacji od Wojewody.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.