×
Dzisiaj jest Piątek, 22 Listopada 2019 roku.

Starosta Szczepański o szpitalnych problemach i sukcesach


Dodane: 2019-10-10

Podczas wtorkowej (8.10) konferencji prasowej Starosta Chojnicki Marek Szczepański poinformował o bieżących sukcesach i problemach Szpitala Specjalistycznego.

Została podpisana umowa ze zwycięzcą przetargu na dostawcę nowej karetki, na którą niedawno uzyskano dotację z budżetu państwa na 400 tys. złotych. Szpital przystąpił do programu profilaktycznego pn. "Dieta Mamy", adresowanego do kobiet w ciąży. Powiat corocznie dotuje Szkołę Rodzenia kwotą 30 tys. zł. Strajk rehabilitantów i fizjoterapeutów w szpitalu został zawieszony. W dniu konferencji dyrektor Leszek Bonna był w Ministerstwie Zdrowia interweniować ws. ich zarobków. W ub. tygodniu zebrała się Rada Społeczna Szpitala. Głównym tematem była sytuacja finansowa Oddziału Urologicznego. Obecnie roczne funkcjonowanie kosztuje 1,1 mln zł, a w ryczałcie od NFZ jest tylko 400 tys. zł. Będzie apel do samorządów z powiatu, by dołożyły się do tych kosztów.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.