×
Dzisiaj jest Piątek, 22 Listopada 2019 roku.

Marszałek Struk wesprze budowę węzła integracyjnego w Chojnicach


Dodane: 2019-10-11

Wczoraj (10.10) na chojnickim dworcu kolejowym odbyła się plenerowa konferencja prasowa. Tematem nr 1 była rozpoczęta inwestycja budowy węzła integracyjnego, w ramach której zostania m.in. odnowiony budynek dworca kolejowego.

Wzięli w niej udział, oprócz gospodarza - burmistrza Arseniusza Finstera, Marszałek Mieczysław Struk, Starosta Marek Szczepański, Wójt Zbigniew Szczepański oraz poseł Stanisław Lamczyk. Na wstępie burmistrz Finster przekazał, że podczas rozmów z Marszałkiem Strukiem rozmawiano m.in. nt. o pomyśle stworzenia wspólnego biletu na przejazdy środkami komunikacji publicznej na terenie województwa pomorskiego. Najważniejszą deklaracją Marszałka była obietnica dołożenia dodatkowych pieniędzy do całości projektu po rozstrzygnięciu wszystkich przetargów. Poseł Lamczyk wyraził nadzieję, że linia do Chojnic będzie w najbliższych latach zmodernizowana i zelektryfikowana.

Zdjęcie i nagranie audio otrzymaliśmy z UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.