×
Dzisiaj jest Piątek, 22 Listopada 2019 roku.

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu?


Dodane: 2019-10-12

Państwowa Komisja Wyborcza podaje w spocie video instrukcję jak prawidłowo oddać głos w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

"Po złożeniu podpisu na spisie wyborców otrzymasz dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu i drugą w wyborach do Senatu.

W wyborach do Sejmu głosować możesz tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy. 

W wyborach do Senatu głosować możesz tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata. Pamiętaj, że znak „x” to co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki."

Lista kandydatów do Sejmu RP w okręgu nr 26, który obejmuje m.in. powiat chojnicki. 

Kandydaci do Senatu w okręgu nr 63, w którym znajduje się powiat chojnicki.

Obwieszczenie Burmistrza Chojnic o granicach obwodów głosowania i ich siedzibach.

 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.