×
Dzisiaj jest Piątek, 03 Kwietnia 2020 roku.

Ratusz chce uporządkować zbiórkę używanej odzieży


Dodane: 2019-11-06

Urząd Miejski zamierza w najbliższym czasie sformalizować zbiórkę używanej odzieży do specjalnych pojemników, które na terenie naszego miasta są firmowane przez PCK i Caritas.

Informację o tym przekazał na wtorkowej (5.11) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński. Ratusz zinwentaryzował takich miejsc na terenie Chojnic w ilości 35. Udało się miejskim urzędnikom nawiązać kontakt jedynie z firmą, która obsługuje pojemniki Caritas. W umowie, która ma wejść w życie 1.01.2020 roku, zostanie wprowadzony m.in. wymóg utrzymywania czystości wokół swych pojemników. Pomóc w realizacji tego zapisu ma obowiązkowa kaucja w wysokości 2000 zł od całości zasobu pojemników.

Na miniaturce video dwa pojemniki z PCK i Caritas przy ul. Rzepakowej, stojące opodal Boiska "Modrak". W odległości 100 m od nich (przy wjeździe na parking przy Rzepakowej 5A i 5B) jest kolejny pojemnik do zbierania używanej odzieży.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.