×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020 roku.

Gala Listopadowa w Swornegaciach z tańcem, śpiewem i ciastem marchewkowym


Dodane: 2019-11-10

Wczoraj (9.11.2019) w WDK Swornegacie odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości. Było to podsumowanie projektu „Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności”.

Otworzyła Galę dyrektor GOK Chojnice Justyna Rząska (od 0.00 zapisu transmisji). Podczas niej przedstawiono wyniki konkursu literackiego (od 6.25). Wyróżnienie otrzymała Ewa Chrapkiewicz, III miejsce zdobyła Katarzyna Mróz, II m. Wioletta Winiarska, I m. Paweł Wnuk - Lipiński. Wiązanką kwiatów powitano wnuczkę zasłużonej dla naszego regionu Otylii Pruszak herbu Leliwa Grażynę Bardelską. Historię 11 pokoleń rodu Pruszaków opowiedział Krzysztof Syngierski z GOK-u. Część artystyczną rozpoczął występ (od 18.00) zespołu wokalnego seniorów. Po nich Rotę zaśpiewał zespół młodzieżowy przygotowany przez Marcina Stoltmanna. Od 29.20 do 46.30 trwały prezentacje taneczne dzieci z przedszkola w Swornegaciach, świetlic wiejskich w Pawłowie i Klawkowie. Do występów zostały przygotowane przez Wojciecha Chylewskiego. Na zakończenie Gali Justyna Rząska podziękowała Lucynie Bucław z GOK-u za zdobycie dofinansowania na realizację projektu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację.

Relacja tekstowa z Gali GOK-u Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.