×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020 roku.

Byliśmy w Poznaniu na imieninach ulicy Św. Marcin


Dodane: 2019-11-12

Imieniny poznańskiej ulicy Święty Marcin przypadają w dniu 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia Chojnice TV były z kamerą w stolicy Wielkopolski.

Nie było tego dnia w Poznaniu marszów z racami, ale kolejna edycja Biegu Niepodległości. Pętlę o długości 10 km pokonało ok. 15 tysięcy uczestników. Każdy z nich dostał na mecie m.in. rogala świętomarcińskiego oraz medal - statuetkę. Był pokryty najwyższej próby srebrem. Przedstawia husarza w pozycji oddającej hołd. Wspomniane rogale można było nabyć za jedyne 9 zł na świątecznym kiermaszu. Jednym ze sprzedających był Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Największe tłumy poznaniaków i przyjezdnych zgromadził okolicznościowy korowód, który przeszedł ul. Święty Marcin. Oczywiście nie zabrakło rzymskiego legionisty na białym koniu, czyli Św. Marcina. Poznaniacy w barwnym korowodzie szli przebrani za peryskopy z łodzi podwodnych, za rzymskich legionistów, ułanów z czasów II Rzeczypospolitej. Byli i młodzi hokeiści i hokeistki.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.