×
Dzisiaj jest Piątek, 03 Kwietnia 2020 roku.

Przez strajk w samorządowym przedszkolu jest obniżona dotacja dla niepublicznych


Dodane: 2019-11-19

W listopadzie i grudniu br. dotacja dla niepublicznych przedszkoli będzie obniżona z 459 do 344 zł. Jedną z przyczyn jest strajk w kwietniu 2019 nauczycieli w jedynym samorządowym przedszkolu nr 3 przy ul. Młodzieżowej 44.

Właścicielki niektórych przedszkoli w związku z tym zdecydowały o podniesieniu opłaty stałej. Burmistrz Arseniusz Finster wyraził nadzieję, że po 1.01.2020, gdy dotacja wróci do poprzedniego poziomu. Ponadto zwrócił się do kierownictw niepublicznych przedszkoli, by przekazali rodzicom list od niego z wyjaśnieniami zaistniałej sytuacji.

Wypowiedzi dyrektora Wydziału Edukacji Grzegorza Czarnowskiego i burmistrza Arseniusza Finstera pochodzą z konferencji prasowej z 18.11.2019. Zdjęcie i nagranie audio zostało zrealizowane przez UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.