×
Dzisiaj jest Piątek, 03 Kwietnia 2020 roku.

Jak węgiel, to tylko Roksana!


Dodane: 2019-11-22

Tytułowe hasło było jednym z wielu, które pojawiło się dziś (22.11) na banerach i transparentach podczas ekologicznego happeningu, który w centrum Chojnic zorganizowało stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu. Sama akcja miała nazwę "Stop smogowi".

Rozpoczęła się od przedstawienia listy postulatów adresowanych do władz miasta i samorządów powiatu chojnickiego przez liderkę stowarzyszenia Bożenę Stępień oraz jednego z uczniów biorących udział w akcji na Starym Rynku. Wnosili m.in. o powiększenie listy czujników mierzących jakość powietrza, wprowadzenie darmowej komunikacji publicznej, podniesienie opłat za parkowanie w centrum czy stawek podatku od nieruchomości tym, co palą w piecach węglem. Obecni na Rynku włodarze miasta (Arseniusz Finster) oraz powiatu (Marek Szczepański) zapewnili zgromadzonych, że będą starali się jak najwięcej zrobić dla ekologii.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.