Parking w Parku Tysiąclecia będzie w Strefie Płatnego Parkowania

Dodane: 2019-11-26

Na ostatniej (20.11) sesji Rady Miejskiej Chojnic rajcy podjęli uchwałę o zmianach w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania. Zmieniły się także jej granice.

Pierwszą sprawą, która wywołała dyskusję, był brak pisemnej opinii Samorządu Mieszkańców nr 1 "Śródmieście", co zauważył Bartosz Bluma. Burmistrz Arseniusz Finster wyjaśnił, że przed sesją było spotkanie z członkami Zarządu. Jednym z wniosków z niego było przeniesienie w drodze autopoprawki pl.Jagiellońskiego z II do I strefy. Zmniejszono ponadto wysokość proponowanego rocznego abonamentu dla mieszkańców Śródmieścia z 900 zł na 500 zł. Inne zmiany, to m.in. objęcie SPP bezpłatnego do tej pory parkingu w parku 1000-lecia, podniesienie opłat jednorazowych -  w I strefie wynosić będzie 1,50 zł do pół godziny postoju, 3 zł do jednej godziny postoju; w strefie II będzie 1 zł do pół godziny postoju, 2 zł do jednej godziny postoju. Więcej w uchwale RM z 20.11.2019.

Uchwałę poparło 14 radnych, na "nie" było 4 radnych (Bartosz Bluma, Zdzisław Januszewski, Janina Kłosowska, Krzysztof Pestka); od głosu wstrzymała się Alicja Kreft oraz Marek Szank.

Nagranie audio pochodzi z zapisu transmisji sesji zrealizowanej przez UM Chojnice.

Tagi: