×
Dzisiaj jest Piątek, 03 Kwietnia 2020 roku.

Karta Dużej Rodziny jednak zostaje, Karta Seniora także będzie


Dodane: 2019-12-04

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom i zmianom w prowizorium na 2020 rok, jednak dalej będzie funkcjonować w Chojnicach Karta Dużej Rodziny. Burmistrz ponadto nie wycofuje się z planu wprowadzenia Karty Seniora.

Nieistniejąca już koncepcja zakładała, że dotacja budżetowa na KDR zostałaby przesunięta na finansowanie podobnych ulg w KS. Jednym z powodów było pojawienie się, po wprowadzeniu chojnickiej KDR, słynnego programu 500+. Burmistrz Arseniusz Finster po krytycznych uwagach, m.in. swej małżonki, postanowił zastosować tzw. inżynierię finansową. Nakłady na edycję 2020 KDR i KS (ma ruszyć od 1.01.2020) z budżetu miasta byłyby w łącznej wysokości równej tegorocznych na KDR. Jest to możliwe, gdyż 70% kosztu ulg (2 karnety po 6 przejazdów MZK, 1 bilet na miesiąc do ChCK i jedno wejście na basen) biorą na siebie MZK, ChCK i Park Wodny.

Wypowiedź burmistrza Arseniusza Finstera oraz pracownic MOPS - Doroty Podemskiej i Agnieszki Lewińskiej, pochodzą z konferencji prasowej w UM Chojnice z 2.12.2019. Nagranie audio i zdjęcia nadesłane przez UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.