×
Dzisiaj jest Wtorek, 25 Lutego 2020 roku.

Stachuriada w 40 rocznicę śmierci patrona


Dodane: 2019-12-13

Kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Śpiewanej "Stachuriada" odbyła się 12.12.2019 w podziemiach kościoła gimnazjalnego w 40 rocznicę samobójczej śmierci patrona Tadeusza Stachury.

Zorganizowany został, jak co roku, przez Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich pod kierownictwem Joanny Glaza. Rozpoczął się nietypowo, bo od wspomnień o pierwszej edycji jednej z dwóch inicjatorek - Magdaleny Hamerskiej. Wykonawców oceniało Jury w składzie: Joanna Glaza, Michał Leszczyński, Radosław Osiński i ks. Krzysztof Piątek. Zwycięzcą Stachuriady został Mateusz Górecki z LO Chojnice za wykonanie piosenek „Nie brookliński most” i „Teatry dwa”. Na II miejscu znaleźli się Zuzanna Kowalczyk (akompaniament Mateusz Sypniewski) z II LO "Pieśń na wejście” i „Confiteor”; oraz Michał Nelke z Katolickiego LO. Trzecie miejsce zdobyła Julia Kuhn z II LO. Wyróżnienia przyznano Kamilowi Leszczyńskiemu i Pawłowi Kiedrowskiemu z LO im. Filomatów Chojnickich oraz zespołowi Agroczarni z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Człuchowie.

Relacja zawiera całość zapisu od otwarcia do występu laureata Mateusza Góreckiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.