Pakt kolejowy bez posła Mrówczyńskiego i linii do Sępólna Kr.

Dodane: 2019-12-16

Dziś (16.12) w sali obrad RM został podpisany "Pakt na rzecz rozwoju chojnickiej kolei". Zabrakło pod nim podpisu posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz postulatu przywrócenia ruchu pasażerskiego na linii z Więcborka do Chojnic.

Powodem odmówienia złożenia podpisu przez posła było nie zaproszenie do Chojnic na uroczystość włodarzy Człuchowa, Konarzyn, Brus i Czerska (burmistrz Arseniusz Finster zapewnił, że wkrótce będzie do nich wysłane zaproszenie). Natomiast pominięcie kierunku Chojnice - Ogorzeliny - Kamień Kr. - Sępólno Kr. - Więcbork najprawdopodobniej jest spowodowane ukierunkowaniem planowanych działań sygnatariuszy mających na celu jak najlepsze skomunikowanie Chojnic z Trójmiastem przez Kościerzynę i Tczew. Uważamy, że równie ważnym celem powinno być zapewnienie jak najlepszego dojazdu do Chojnic uczniów i pracowników mieszkających w ościennych powiatach, także z województwa kujawsko - pomorskiego. Władze samorządowe obydwu województw pochodzą z tej samej opcji politycznej, więc nie powinno być bariery w porozumieniu się.

Jak mieszkańcom powiatu sępoleńskiego zależy na przywróceniu ruchu pasażerskiego, właściciel Chojnice TV mógł zobaczyć jako pasażer specjalnego pociągu na trasie Chojnice - Sępólno - Nakło - Chojnice (zorganizowanego przez jednego z sygnatariuszy Paktu - Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei) w czerwcu 2017 oraz podczas tzw. debaty kolejowej z kwietnia 2017, którą zorganizował poseł Aleksander Mrówczyński. Był na niej obecny Tomasz Bracka, wiceprezes Stowarzyszenia "Pociąg Dla Krajny".

Treść Paktu "kolejowego".

Tagi: