WOŚP w Chojnicach z koszulką Langa i książką Daukszewicza

Dodane: 2019-12-30

Chojnicki finał (12.01.2020) Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie w hali Centrum Park. Orkiestra zagra także dzień wcześniej w Pubie Wlad oraz w Chojnickim Centrum Kultury.

Po raz drugi UM organizuje WOŚP-owe Spotkanie z kulturą. Odbędzie się w sobotę 11.01 o g. 17. Licytacje adresowane do lokalnych przedsiębiorców będą przerywane występami gitarzysty z bydgoskiego zespołu REHAb Juliana Prusa. Jak przekazał na konferencji prasowej z 23.12.2019 wiceburmistrz Adam Kopczyński, tym razem nie będzie licytacji koszulki "konstytucyjnej" z charzykowskich szant w 2018. W zamian m.in. będzie okazja zdobyć koszulkę Czesława Langa i książkę Krzysztofa Daukszewicza z autografami właścicieli. 

Nowa szefowa chojnickiego Sztabu Paulina Ambroziak przedstawiła pokrótce program niedzielnego finału. Obejrzeć go w hali sportowo - widowiskowej Centrum Park jednocześnie będzie mogło 499 osób. To próg imprezy rekreacyjnej. Od 500 osób jest impreza masowa. O g. 12 spod Hali wystartuje II edycja Biegu "Policz się z cukrzycą". W czasie finału wystąpi m.in. DJ Kasprow, Ewa Kryza, zespół Loka. Będzie próba bicia rekordu pomieszczenia się jak największej ilości osób w strefie o kształcie serca. Tym razem światełko do nieba o g.20.00 będzie bez fajerwerków. O składzie wykonawców grających w "metalowej" Orkiestrze w Pubie Wlad w sobotę 11.01 opowiedział Michał Karpiak.

Podczas XXVIII Finału WOŚP na ulicach Chojnic pojawi się 145 wolontariuszy.

Tagi: