Radni dodali 400 tys. zł na budowę podgrzewanej murawy

Dodane: 2020-01-18

Po otwarciu ofert na realizację instalacji podgrzewanej murawy na miejskim stadionie przy ul. Mickiewicza okazało się, że brakuje ok. 400 tys. zł do rozstrzygnięcia przetargu. Radni na poniedziałkowej (13.01) sesji dołożyli tę kwotę z budżetu miasta.

Poparło ten wniosek władz miasta mniej, niż połowa ustawowego składu Rady - 10 rajców. Sześciu było przeciw (B.Bluma, K.Drewek, Z.Januszewski, J.Kłosowska, K.Pestka, P.Tobolski). Nie mieli wyrobionego zdania w tej materii Jan Koperski, Alicja Kreft i Andrzej Plata.

Artykuł zawiera pełny zapis audio wszystkich wystąpień w sprawie nowelizacji budżetu miasta na 2020 rok, począwszy od informacji o przetargu podanych przez burmistrza Arseniusza Finstera podczas referowania działań władz miasta w okresie międzysesyjnym, przez wprowadzenie Skarbnik Miasta Wioletty Szreder w punkcie "nowelizacja budżetu" i dyskusję ws. w/w inwestycji.

W dniu 15.01.2020 został rozstrzygnięty przetarg. Jego zwycięzcą jest konsorcjum z udziałem chojnickich firm: Lider: Eko Invest Sp. z o.o., TERMOWENT Jakub Gorlik oraz Firma MARBRUK Sp. z o.o. Sp. K. Zaoferowali kwotę 6.078.935,32 zł brutto.

Miniaturka video, to zdjęcie pochodzące ze strony klubu MKS Chojniczanka.

Tagi: