×
Dzisiaj jest Wtorek, 25 Lutego 2020 roku.

Wspólne zdjęcie chojniczan w poniedziałek, a nie w wolną sobotę


Dodane: 2020-01-20

Jeden z punktów obchodów setnej rocznicy powrotu Chojnic do Polski, to wykonanie wspólnego zdjęcia mieszkańców miasta zgromadzonych na Starym Rynku. Organizatorzy wybrali do realizacji tego świetnego pomysłu poniedziałek 27 stycznia.

Podczas dzisiejszej (20.01) konferencji prasowej w ratuszu wiceburmistrz Adam Kopczyński przedstawił założenia realizacji niektórych punktów obchodów, w tym i wspomnianego zdjęcia. Chojniczanie, którzy chcieliby znaleźć się na nim, powinni od godziny 10.30 zbierać się na płycie centralnego placu miasta. O g.11 jest przewidziane wykonanie z wysięgnika zdjęcia zgromadzonych aparatem fotograficznym o bardzo wysokiej rozdzielczości. Jeden egzemplarz tego zdjęcia znajdzie się w tzw. kapsule czasu, która zostanie umieszczona 31.01.2020 w płycie Starego Rynku. Cyfrowe wersje trafią na stronę ratusza i do lokalnych mediów. Jerzy Erdman z Chojnice TV zapytał wiceburmistrza, czy lepszym dniem do realizacji tego zdjęcia nie byłaby sobota. Wówczas dorośli mieszkańcy w większości mają wolny od pracy dzień, a ich pociechy nie mają zajęć w szkole. Mogłyby one pod opieką rodziców przyjść na Stary Rynek. Sugestia została odrzucona, gdyż władze miasta mają już przygotowany pomysł na wypełnienie placu w poniedziałek. Po prostu tego dnia (pierwszy dzień nauki po zimowych feriach) uczniowie chojnickich szkół pod opieką nauczycieli przyjdą na Stary Rynek.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.