×
Dzisiaj jest Piątek, 29 Maja 2020 roku.

Pod Bramą Człuchowską odczytano listy od Prezydenta i Marszałka Senatu


Dodane: 2020-01-31

W 100 rocznicę (31.01.2020) powrotu Chojnic do Ojczyzny odbyły się uroczystości przy okolicznościowej tablicy na Bramie Człuchowskiej, a na Starym Rynku umieszczono w jej płycie specjalną kapsułę czasu zaadresowaną do chojniczan z XXII wieku.

Po przemówieniu burmistrza Chojnic dr Arseniusza Finstera, głos zabrał Piotr Karczewski, społeczny doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który odczytał list do chojniczan od właśnie Prezydenta. Także Marszałek Senatu Tomasz Grodzki napisał specjalny list z okazji okrągłej rocznicy odzyskania wolności przez Chojnice. Odczytał go senator Stanisław Lamczyk. Po złożeniu kwiatów przez delegacje, uczestnicy uroczystości udali się na Stary Rynek. Tam po odczytaniu przez burmistrza swego listu do chojniczan z 2120 roku, została zamknięta Kapsuła Czasu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.