×
Dzisiaj jest , 29 Marca 2020 roku.

Mieszkańcom Lichnów przeszkadza sąsiedztwo ZZO Nowy Dwór


Dodane: 2020-02-07

W II części naszej relacji z zebrania wiejskiego w Lichnowach z 6.02.2020 zamieszczamy całość dyskusji dotyczącej planów rozwojowych pobliskiego ZZO w Nowym Dworze. Przedstawiła je Prezes Zarządu Lucyna Perlicka.

Najbliższa inwestycja ma na celu zmniejszenie ilości tzw. balastu, który trafia na składowisko. W burzliwej dyskusji najwięcej emocji wywoływały takie uciążliwości sąsiedztwa z ZZO, jak plaga szczurów, nieprzyjemne zapachy, nadmiar kruków i wron. Obawiano się przywożenia śmieci z powiatu sępoleńskiego (w tej chwili tylko z powiatów chojnickiego i człuchowskiego). Narzekano na rozjeżdżanie dróg gruntowych wiodących z Lichnów do Nowego Dworu przez śmieciarki. Były także pytania o plan rozbudowy ZZO o kolejną kwaterę składowania odpadów.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.