Paluch do Daleckiej z Ewangelią i ... trzepaczką

Dodane: 2020-02-28

Podczas wczorajszej (27.02.2020) sesji Rady Powiatu Wicestarosta Mariusz Paluch zaadresował do radnej Mirosławy Daleckiej fragment o miłowaniu nieprzyjaciół z Ewangelii Św. Mateusza oraz próbował wręczyć trzepaczkę do ubijania piany z jajek. Radna nie przyjęła prezentu.

Performance, jak określił to radny Wojciech Rolbiecki, kolega klubowy z PiS Mirosławy Daleckiej, miał miejsce podczas punktu obrad pt. Wnioski i oświadczenia radnych. W naszym artykule całość zapisu video z tegoż punktu z transmisji realizowanej na zlecenie Powiatu Chojnickiego. 

0.00 - W.Rolbiecki: w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrażam sprzeciw ws. zakupu samochodu służbowego dla Starosty.

0.45 - M.Dalecka: Proszę p.Starostę, by mnie nie pouczał i nie dyskredytował; komentarz ws. zakupu Volvo; komentarz nt. tematów interpelacji składanych przez radnych koalicyjnych; protestuję przeciwko przekazywaniu mi przez osoby trzecie wniosku, bym zdjęła ze swojego FB grafiki zapowiadającej program w TVP Anity Gargas.

7.08 - polemika Starosty Marka Szczepańskiego: To wszystko o czym pani mówiła, nie ma i nie miało miejsca w tym urzędzie. Nigdy nikogo nie straszyłem, nie zastraszałem.

11.10 - polemika M.Daleckiej ze Starostą M.Szczepańskim nt. w/w grafiki na FB.

12.55 - Starosta Marek Szczepański: - Ja nie wiem czy to jest komizm, czy to jest tragizm, co Pani mówi.

15.00 - Wiceprzewodniczący RP Mateusz Łangowski: cytuje wpisy radnej na jej profilu na FB.

17.00 - Wicestarosta Mariusz Paluch: wyraził żal, że nie znalazł się w Magazynie Anity Gargas; cytował fragment Ewangelii; nieskuteczna próba wręczenia trzepaczki.

19.30 - Wojciech Rolbiecki komentuje wystąpienie Mariusza Palucha: Dziwne jest, że w przestrzeni publicznej osoby, które mają niewiele z kościołem katolickim wspólnego powołują się na jego naukę czy ewangelię. To hipokryzja jest.

20.30 - Przewodniczący RP Robert Skórczewski prosi niewymienionych z nazwiska radnych, by najpierw swe interpelacje dostarczali do Starostwa, a potem do mediów.

Miniaturka video, to fragment screenu z chwili wręczania trzepaczki radnej Daleckiej.

Tagi: