×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020 roku.

Ks. Chyła - Kościoły były otwarte w każdej sytuacji


Dodane: 2020-03-12

Przeprowadziliśmy dziś (12.03) wywiad z ks. Januszem Chyłą, proboszczem parafii pw. MBKP w Chojnicach. Rozmawialiśmy o tym, jak parafia i Kościół kat. dostosował się do sytuacji spowodowanej w Polsce epidemią koronowirusa.

Niektóre z pytań dotyczą spraw poruszanych na naszym portalu przez Internautów. Ks. Janusz Chyła odniósł się do postulatu, by wzorem domów kultury czy kin, nie odbywały się msze w kościołach i kaplicach; wyraził opinię ws. zwiększenia częstotliwości Mszy św.; poinformował o środkach zaradczych stosowanych w jego parafii, by zmniejszyć zagrożenie epidemiologiczne; odniósł się do krytycznych komentarzy dotyczących specjalnego nabożeństwa dot. koronowirusa w kościele w Brusach. W trakcie wywiadu ks. Janusz Chyła przekazał ustalenia podjęte dziś podczas konferencji Episkopatu Polski.

Wywiad przeprowadziliśmy w zakrystii kościoła przy ul. Obrońców Chojnic.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.