×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 01 Czerwca 2020 roku.

Karetka covidowa jutro rozpoczyna pracę dla szpitala


Dodane: 2020-05-11

Dziś (11.05) odbyła się prezentacja niedawno zakupionej karetki dla chojnickiego szpitala. Pieniądze na nią pochodziły z akcji "Miliony potrzeb", w której wzięli udział mieszkańcy powiatu chojnickiego, przedsiębiorcy z tego terenu, lokalne samorządy oraz Wojewoda Pomorski.

Przedstawicielom lokalnych mediów o akcji, jak i o nowej karetce, opowiedział dyrektor szpitala Maciej Polasik. Pojazd kosztował prawie 400 tys. złotych, jego wyposażenie ok. 200 tys. złotych. Póki Wojewoda nie odwoła swego zlecenia, karetka wraz z zespołem ratowników będzie jeździła do osób podejrzewanych o zarażenie koronawirusem, by pobrać wymazy. Po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego karetka będzie pełniła standardową służbę w chojnickim szpitalu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.