Bluma pytał o budżet korzystając z własnego laptopa

Dodane: 2020-05-13

Podczas XVII sesji RM realizowanej w trybie online w poniedziałek 11 maja, nowelizowano budżet miasta na 2020 rok. Jedynym dyskutantem z radnych był w tym punkcie Bartosz Bluma.

Podczas sesji nie korzystał z poleasingowego laptopa, które ratusz zakupił dla każdego radnego, a z własnego, siedząc w pięknej "bibliotece". Pod koniec sesji zadeklarował, że zwróci ten laptop. W jego ślady pójdzie jeszcze kilku radnych z opozycji.

Po przedstawieniu przez Skarbnik Miasta Violettę Szreder proponowanych zmian (m.in. ponad 29 tys. zł dodatkowo do budowy świetlicy przy ul. Dworcowej; przeniesienie z 2020 na 2021 rok 1,114 mln zł z rewitalizacji Wzgórza Ewangelickiego, dołożenie 85 tys. zł do robót elektrycznych na targowisku przy ul. Młodzieżowej, wydatek 500 tys. zł na zakup b.siedziby PKO przy ul. Kościerskiej), pytania zadał radny Bartosz Bluma. Pierwsze dotyczyło obniżenia o 25% ceny wywoławczej w II przetargu na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Kościerskiej opodal Cmentarza Komunalnego. Drugie dotyczyło oszczędności przetargowych na rewitalizację wylotowego odcinka ul. Gdańskiej. Radny uważa, że dzięki temu można skrócić, wynoszący 3 lata, harmonogram jego remontu. Część oszczędności proponuje przekazać na remont ulicy Subisława. Wyjaśnienia składał burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: