Dzień Papieski 2020 w Ciechocinie tym razem tylko online z Chojnice TV

Dodane: 2020-05-18

Z powodu pandemii kolejna edycja Dnia Papieskiego w Ciechocinie nie była planowana, ale z inicjatywy Chojnice TV w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II doszła do skutku w wersji online. Wczoraj (17.05.2020) transmitowaliśmy ją nieodpłatnie z kościoła pw. św. Marcina w Ciechocinie.

Wydarzenie rozpoczęło się od okolicznościowych modlitw i wspomnień o wielkim Polaku ks. proboszcza w Ostrowitem Janusza Pawlaka. Następnie widzów i wykonawców powitała organizatorka Dnia Violetta Rossek, kierująca wiejską świetlicą Gminnego Ośrodka Kultury w Ciechocinie. Wśród oglądających to wydarzenie był m.in. emerytowany długoletni ks. proboszcz Kazimierz Matyja, który pod jego koniec w podziękowaniu wręczył wykonawcom egzemplarze okolicznościowego wydania biografii (z okazji beatyfikacji) Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. "Wszystko o Prymasie Tysiąclecia". Ks. Kazimierz jeden z egzemplarzy przekazał także Jerzemu Erdmanowi z Chojnice TV. W części artystycznej wystąpili członkowie zespołu muzycznego (Karol Ostrowski i Wiesław Galikowski) i zespół wokalny z GOK Chojnice, którego nie raz pokazywaliśmy, jako "Muzycy i Przyjaciele". Nie zabrakło oczywiście ulubionego utworu Papieża, czyli "Barki". Pomiędzy utworami recytowano (Julia Bereza i Katarzyna Rossek) wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II. W kościółku stanęła także okolicznościowa wystawa z biografią i zdjęciami z życia Karola Wojtyły.

Chojnice TV serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w realizację tego nietypowego Dnia Papieskiego za udaną współpracę.

Tagi: