×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 01 Czerwca 2020 roku.

TYmek prosi o wsparcie finansowe na swą renowację


Dodane: 2020-05-20

Od 2018 roku Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei opiekuje się parowozem o wdzięcznym imieniu TYmek. Potrzebuje 5000 zł na jego odnowienie.

Wczoraj (19.05) rozmawialiśmy na ten temat z prezesem ChSMK Damianem Otta. Wywiad przeprowadziliśmy przy parowozie, który czeka na poprawę swego losu w pobliżu peronu nr 5 chojnickiego węzła kolejowego. Prosiliśmy naszego rozmówcę o przypomnienie historii parowozu jeżdżącego do 1990 w Zakładzie Taboru w Chojnicach. Pytaliśmy o przebieg dotychczasowych zabiegów pasjonatów historii chojnickiego kolejnictwa (jednym z nich było Stowarzyszenie Arcana Historii), by uratować TYmka; jaki jest szacunkowy koszt doprowadzenia jego do stanu pełnej sprawności (niestety, aż ponad 2 mln zł); gdzie prezes ChSMK widzi miejsce docelowego postoju odnowionego pomnika -lokomotywy z chojnickiej Parowozowni (przy rampie obok nowego dworca autobusowego); jaki dokument znaleziono wewnątrz kotła TYmka.

Strona zbiórki "Na farbę i szczotki dla Ty2-1387" na zrzutka.pl.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.