W Czersku zorganizowali Konkurs Piosenki Optymistycznej online - cz. 1 relacji

Dodane: 2020-06-12

Gminne Centrum Kultury w Czersku wpadło na pomysł, by w wersji online zorganizować Konkurs Piosenki Optymistycznej. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. 

Pierwszy polegał na nagraniu piosenki o wesołej, pozytywnej treści. Następnie jury wybrało spośród wielu zgłoszeń nadesłanych z całej Polski finalistów, których wykonania zostały umieszczone na fanpage’u Gminnego Centrum Kultury w Czersku. Drugi etap konkursu polegał na umieszczaniu reakcji pod postami z wykonaniem. Ilość polubień decydowała o miejscu na podium.

Chojnice TV poprosiło GCK w Czersku (dziękujemy za pozytywny odzew) o nadesłanie nagrań finalistów konkursu. Niestety, ze względów technicznych (format pliku video) nie jest możliwe udostępnienie wszystkich występów. Ponadto niektóre nagrania zostały wykonane w wersji smartfonowej, czyli pionowo.

W I części relacji znalazły się nagrania laureatów w kategoriach do 9 lat oraz 10-14 lat.

0.00 - Bartosz Chołota - III miejsce do 9 lat, w piosence " Moja babcia lubi jazz" Jagiełło Danuta, Jagiełło Karol.

2.40 - Katarzyna Żur - I miejsce ex aequo 10-14 lat, w piosence "Gwiazdą być" tekst Dorota Kozielska, muzyka Stephen Schwartz.

6.15 - Lena Gosik - wyróżnienie do 9 lat, w piosence: "Kolorowy wiatr" Alan Menken, Stephen Schwartz.

9.40 - Maja Zaborska - II miejsce do 9 lat, w piosence "Jak, gdzie, dlaczego?", sł. Elżbieta Buczyńska, muzyka: Robert Wiórkiewicz.

12.30 - Aleksandra Maksim - II miejsce 10 - 14 lat, w piosence "Melodyjka się tuła", tekst Irving Mills, tekst polski Wojciech Młynarski, muzyka: Duke Ellington.

14.50 - Paweł Madzia - I miejsce ex aequo 10-14 lat, w piosence "Na morza dnie" słowa Marek Robaczewski, muzyka Alan Menken.

Pełna lista laureatów konkursu.

Tagi: