IKEA i Ingka Centres dla szpitalnych oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, w tym dla MAWIKO w Chojnicach

Dodane: 2020-06-09

Trzy oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży w województwie pomorskim otrzymają nowe wyposażenie. W ramach akcji #PomagamyRazem IKEA i Ingka Centres we współpracy z partnerami, m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka, przekażą do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce około 30 tysięcy produktów wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych.

W związku z pandemią wszyscy znaleźliśmy się w nowej, trudnej rzeczywistości. Powinniśmy zatem pamiętać o tych, którzy potrzebują wyjątkowej opieki, uwagi i zrozumienia – o dzieciach i młodzieży. W szczególnie ciężkim położeniu są zwłaszcza dzieci, które wymagają diagnozy i leczenia w oddziałach psychiatrycznych, ponieważ z powodu pandemii COVID 19 w znacznym stopniu miały ograniczony bezpośredni kontakt ze swoimi rodzinami. W ramach akcji #PomagamyRazem, IKEA, wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka i Ingka Centres oraz pozostałymi partnerami: Fundacją Medicover, Raben Logistics Polska, Centrum Dystrybucji IKEA oraz FM Logistic dociera z pomocą materialną do szpitali i oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, przekazując produkty. (...)

Szpitale otrzymały od IKEA i Ingka Centres Polska około 30 tysięcy produktów wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln zł, z których będzie mogło skorzystać jednocześnie ponad 1000 młodych pacjentów. Cała pomoc jest bezpłatna i stanowi darowiznę IKEA na rzecz placówek. (...)

W województwie pomorskim nowe wyposażenie otrzyma m.in. NSPZOZ MAWIKO Oddział Psychiatryczny dla Młodzieży w Chojnicach.

Biuro prasowe IKEA

Tagi: