Votum zaufania dla Zarządu Powiatu poparło 13 radnych, 6 było przeciw

Dodane: 2020-07-03

Na wczorajszej (2.07) sesji Rady Powiatu Chojnickiego debatowano nad Raportem o stanie powiatu chojnickiego za 2019 rok. Najwięcej uwag zgłosili Mirosława Dalecka i Wojciech Rolbiecki.

0.00 - Wprowadzenie do dyskusji Starosty Marka Szczepańskiego.

0.55 - Mirosława Dalecka: uwagi ws. wyników matur, egzaminów zawodowych, wydłużenia sezonu turystycznego, śniadań biznesowych,programu Zdrowy Urząd, przebudowy drogi do Granowa.

8.50 - Wojciech Rolbiecki: dziwne, że nie można ustalić łącznej liczby miejsc noclegowych w naszym powiecie; szlak Brdy jest wykorzystany tylko w 10%, należy w końcu podnieść wysokość mostu w Kamionce; brak w Raporcie porównań z innymi powiatami.

13.15 - wyjaśnienia Starosty Marka Szczepańskiego.

21.20 - Bożena Stępień: GOK i Promocja Regionu wiele razy prosiły wynajmujących o informacje ws. noclegów, odpowiada tylko 50% firm.

22.35 - cd. wyjaśnień Starosty ws. matur.

24.20 - Wojciech Rolbiecki uzasadnia negatywną ocenę klubu PiS ws. votum zaufania dla Zarządu Powiatu (m.in.zakup Volvo dla Starosty, zapraszanie polityków PO do szkół, niedostateczny nadzór nad Szpitalem ws. za niskich zarobków pracowników obsługi).

27.40 - wyjaśnienia Starosty Marka Szczepańskiego.

30.05 - Sławomir Rząska: w imieniu Macieja Jakubowskiego i swoim dlaczego będą głosować przeciw (m.in. zbędne wydatki w kwocie 160 tys. zł na Volvo dla Starosty, na etat dla Członka Zarządu oraz na dodatki specjalne, są przeciw podnoszenie opłat za zajęcia pasa drogowego).

32.45 - Wicestarosta Mariusz Paluch do Sławomira Rząski: "Niech pan przypomni sobie skąd pan startował, z kim pan podpisywał umowę i regulamin. Skoro pan startował z Forum Wójtów i Burmistrzów, którzy z nami podpisali umowę koalicyjną, to niech pana moralność podpowie, by zdać mandat i powiedzieć "przepraszam, ja się pomyliłem".

34.10 - wyjaśnienia Starosty Marka Szczepańskiego.

37.20 - Polemika Sławomira Rząski do Mariusza Palucha.

38.00 - Głosowanie nad votum zaufania. Za - 13 radnych, przeciw 6, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W artykule wykorzystaliśmy zapis audio z transmisji realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach.

Tagi: