Starosta, poseł i bloger komentują wynik wyborów prezydenckich

Dodane: 2020-07-13

Sprawdziliśmy, jak w Internecie skomentowali wynik wczorajszych (12.07) wyborów prezydenckich Starosta Marek Szczepański, poseł Aleksander Mrówczyński oraz bloger Marcin Wałdoch.

Starosta Marek Szczepański: Dziękuję za zaangażowanie, za złożone podpisy, za wywieszone banery, za wyklejone plakaty, za całą aktywność i dobre słowo i oddany głos na Wspólnotę Rodaków. Niewiele zabrakło, jest rozczarowanie, smutek... ale jest nas wielu i nie ustąpimy z tej słusznej drogi budowania wspólnoty. To nie była uczciwa batalia wyborcza (totalne zaangażowane na rzecz kandydata Dudy: TVP, rząd, spółki skarbu państwa i wirtualne pieniądze rozdawane samorządom, ulotki, smsy RCB i inne). W uczciwej walce byśmy wygrali.

Źródło: profil FB Starosty.

Poseł Aleksander MrówczyńskiDziękuję bardzo tym wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię Andrzeja Dudy, wolontariuszom, członkom partii, którzy roznosili ulotki, wieszali bannery, właścicielom płotów, parkanów, którzy sami udostępniali swoją własność na miejsca do powieszenia bannerów. Dziękuję!

Tym wszystkim, którzy niszczyli nasze bannery, życzę, aby potrafili korzystać z uroków demokracji i swobodnego wyrażania opinii. Demokracja ma to do siebie, że każdy może być inny, inaczej myśleć, ale musimy wzajemnie siebie szanować i tolerować. Otrzymywałem dziesiątki informacji i fotografii zrywanych, niszczonych bannerów - w Charzykowach, Chojnicach, w powiecie bytowskim, człuchowskim, itd. Czy tak powinna wyglądać demokracja i swoboda wyborów według przeciwników Andrzeja Dudy? Na własne oczy widziałem w Bytowie jak samorządowiec powiatu bytowskiego kopnął (!) zwolennika Andrzeja Dudy podczas wiecu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego…

Źródło - strona www Posła.

Bloger Marcin WałdochSzacowałem, że A. Duda otrzyma 51-53%, ale w I turze. Może by tak było, gdyby nie pandemia i wojny podjazdowe na linii PiS - Prezydent. Według mnie, wprowadzenie stanu wyjątkowego i spokojne przeprowadzenie wyborów bez ciągłych zmian, dałoby Dudzie to zwycięstwo, właśnie w I turze. Pomimo wszystko, dobrze jest jak jest. Zwycięstwo Trzaskowskiego byłoby jednak wielkim zwrotem w niewiadomą stronę... Chociaż, trzeba pracować nad nowym kandydatem na 2025 i nad nową siłą polityczną, bo bipolarny układ POPiSowy ma bardzo negatywne skutki społeczne i polityczne.

Źródło - profil FB Marcina Wałdocha.

Tagi: