Gmina Brusy ma sporą szansę na wóz dla OSP. Akt. z 15.07 - Brusy wygrały w b. bydgoskim

Dodane: 2020-07-15

Wyborcy w gminie Brusy opowiedzieli się za kandydaturą Prezydenta Andrzeja Dudy, który wygrał tu ilością 66,18% głosów. Jego kontrkandydata, Rafała Trzaskowskiego, poparło w gminie Brusy 33,82% głosujących.

W II turze nie tylko wybieraliśmy Prezydenta RP, ale również walczyliśmy o nowy wóz bojowy dla naszych strażaków ochotników. W każdym z byłych 49 województw, według stanu granic na 31.12.1998 r., gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Mamy duże szanse, bowiem frekwencja w gminie Brusy wyniosła wysokie 71,92%. Czekamy na oficjalne wyniki!

Dziękuję wszystkim głosującym w naszej gminie za tak liczny udział w drugiej turze wyborów Prezydenta RP. Tak wysoka frekwencja pokazuje duże zaangażowanie w sprawy naszego kraju. To najwyższy wynik w historii przeprowadzanych wyborów w gminie Brusy, wyższy niż obecna średnia w powiecie chojnickim, województwie pomorskim i całej Polsce. Dziękuję również wszystkim komisjom obwodowym, które czuwały nad sprawnym przebiegiem głosowania i wszystkim zaangażowanym w organizację wyborów w gminie Brusy. – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski.

Tekst i foto - UM Brusy.

Aktualizacja z 15.07.2020.

Są na stronie MSWiA wyniki II tury konkursu frekwencyjno-wyborczego "Bitwa o wozy". Laureatem w dawnym województwie bydgoskim (granice do 31.12.1998) jest Gmina Brusy. Na stronie Ministerstwa jest podany niższy wynik w procentach, gdyż w konkursie nie uwzględnia się wyborców z zaświadczeniami spoza Gminy (ok. 400 osób). Tam trafi nowy wóz strażacki dla jednego z OSP. Serdecznie gratulujemy!

Tagi: