Nowym burmistrzem Emsdetten jest Oliver Kellner z Partii Zielonych

Dodane: 2020-09-28

Mieszkańcy partnerskiego miasta Emsdetten zdecydowali  wczoraj (27.09) w II turze o wyborze nowego Burmistrza Miasta. Został nim Oliver Kellner z partii Zielonych.

W I turze wyborów przeprowadzonych 13 września o stanowisko burmistrza ubiegało się łącznie 5 kandydatów: 4 mężczyzn (CDU, SPD, UWE-niezależni wyborcy Emsdetten, Partia Zielonych) oraz 1 kobieta (Lewica).

Oliver Kellner obejmie stanowisko burmistrza miasta z dniem 1.11.2020 r.  Ma 52 lata. Wychował się i związany jest z Emsdetten. Zawodowo związany z działalnością w sferze ubezpieczeń. Od 2013 r. prowadzi własną Agencję Ubezpieczeniową. Od 2004 r. należy do partii Zielonych.

Wynik wyborczy: Oliver Kellner, ZIELONI: 56,99%; Thomas Kock, SPD: 43,01%; frekwencja wyborcza: 53,55%.

Życzenia nowemu burmistrzowi złożył dzisiaj rano burmistrz Georg Moenikes. Również burmistrz Chojnic prześle stosowne gratulacje Oliverowi Kellner. Do dnia 31.10.2020 burmistrzem Emsdetten pozostaje Georg Moenikes, którego zaprosiliśmy do ostatniej w tej roli wizyty w Chojnicach. Otrzymaliśmy informację, że jeśli będzie taka możliwość, to Georg Moenikes przyjedzie na krótką pożegnalną wizytę do Chojnic. Wizyta ta jest uzależniona od warunków związanych z pandemią koronawirusa.

Tekst - UM Chojnice, zdjęcie UM Emsdetten. Nowy burmistrz z lewej strony.

Tagi: