Zdał egzamin na prawo jazdy w Chojnicach za kierownicą Lamborghini Gallardo

Dodane: 2020-09-29

W chojnickim oddziale Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego doszło do nietypowego egzaminu na prawo jazdy. Został on wykonany przy użyciu samochodu marki Lamborghini, model Gallardo LP560-4 w dniu 25.09.2020 r.

To spektakularne motoryzacyjnie wydarzenie miało charytatywne podłoże. Celem akcji jest bowiem zebranie pieniędzy na sportowe protezy dla dwóch ofiar wypadku na motocyklu.

Życie rzuciło im pod nogi kłody, które spowodowały, że w wyniku wypadku komunikacyjnego obaj stracili lewe nogi. Dzięki wspaniałym i hojnym ludziom udało się uzbierać ogromna sumę. Niestety, potrzeby są znacznie większe – w taki sposób inicjatorzy akcji opisują powody zorganizowania egzaminu na prawo jazdy z udziałem Lamborghini Gallardo. 

Obaj poszkodowani chłopcy marzą o powrocie do sprawności sprzed wypadku. Aby tak się stało, potrzebne są protezy sportowe. Pomysłodawca i autor projektu, instruktor nauki i technik jazdy Paweł Bill, wpadł na pomysł, aby zbiórkę wypromować przy użyciu sportowego samochodu, który szczególnie z „eLką” na dachu zwraca na siebie uwagę. 

Odbycie takiego szkolenia i egzaminu samochodem innym, niż te powszechnie widywane na ulicach, jest w polskim prawie możliwe tylko wtedy, kiedy jest to samochód przystosowany dla osoby niepełnosprawnej i dostosowany do jej konkretnego schorzenia. I tak właśnie jest w przypadku prezentowanego Lamborghini.

Tekst - Moto3m.pl. Video - TV Bigos. Link do zbiórki na protezy.

Tagi: