Uczniowie SP-1 byli na plenerze malarskim w Funce

Dodane: 2020-10-12

"W dniach 7-9.10.2020 r. pięcioro naszych uczniów: Julia Reszczyńska kl. 7b, Marceli Michorzewski kl. 7b, Maria Stacherska kl. 7c, Beata Drewczyńska kl. 7c, Kacper Gierszewski kl. 7c pod opieką Magdaleny Czarnowskiej wzięło udział w IV edycji pleneru malarskiego zorganizowanego przez Urząd Miejski i Muzeum Janusza Trzebiatowskiego w Chojnicach.

Motywem przewodnim obrazów była otaczającą nas przyroda w temacie ,,Szmaragdowe pola”. Najlepiej wyróżnioną pracą i super mistrzem pleneru malarskiego została uczennica naszej szkoły Maria Stacherska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Celem pleneru było promowanie oraz motywowanie młodych ludzi do pracy twórczej, integracji młodzieży o wspólnych celach i zainteresowaniach, przybliżenie specyfiki pracy w plenerze, rozwijanie wrażliwości na piękno i przyrodę Ziemi Chojnickiej, pogłębienie wiedzy na temat historii.

W najbliższych dniach w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach planowany jest wernisaż wystawy poplenerowej Funka 2020. Dodatkowo najciekawsze prace każdego ucznia zostaną wyeksponowane w gablotach na Starym Rynku w centrum miasta."

Tekst i zdjęcie - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach.

Tagi: