Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na drodze nr 212 Chojnice-Bytów.

Dodane: 2020-10-13

"Dzisiaj (13.10.2020) po godzinie 8.00 dyżurny chojnickiej komendy Policji odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 212. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący volkswagenem jechał w kierunku Bytowa. Z niewyjaśnionych w chwili obecnej przyczyn mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą, a w tym czasie jadąca za ciężarówką samochodem marki Audi nie zachowała ostrożności oraz bezpiecznej odległości i uderzyła w tył tir-a.  Niestety w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł 34-letni kierowca volkswagena. Kierujący scanią oraz kobieta jadąca audi nie odnieśli poważnych obrażeń. Oboje byli trzeźwi.

Policjanci pracując na miejscu zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną. Pojazdy na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin. Droga była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze."

Tekst i zdjęcie - www chojnickiej Policji.

Tagi: